Stuudio «Aksi-Art»

Õppeaasta
2020/2021
Õppetasu
9 €/kuus
Grupp Õpetaja E-post Vanus
Grupp_1 Ljudmila Sedova ljudmila.sedova@nll.ee 10 - 26 a.
Grupp_2 Ljudmila Sedova ljudmila.sedova@nll.ee 8 - 10 a.
Kirjeldus

Stuudios «Aksi‑Art»  on kaks suunad:

  1. Naha kunstipärane töötlemine
  2. Ehete õpituba

 

Naha kunstipärane töötlemine

Õppekavas õpitakse erinevaid naha töötlemise võtteid, mustrite joonistamise võtteid ja disaini (kompositsioon ja värvusõpetus). 
Õppeaasta jooksul pakutavate teemade raames, lapsed õpivad koostama iseseisvaid loomingulisi projekte (eskiiside visandid, seejärel, eskiiside ja joonistuste vormistamist erinevates tehnikates — guašš, pastell, kollaaž jne) või naha vormistamise viisidega (aplikatsioon, drapeerimine, pressimine jne).
Esimesel õppeaastal on see töö lihtsam ning muutub keerulisemaks järgneval aastal. Tihedad näitused on suurepäraseks võimaluseks tutvustada oma loomingut teistele. 
Kompositsioonitöö oskuste ja vilumuste väljatöötamiseks kasutatakse 3‑D, samuti sellise keerulise mõiste nagu «kuju» kord kahe aasta järel otseselt enne Jõule korraldatakse noorte disainerite festivali «Talvefeeria». Festivaliks noored projekteerivad kostüüme mittetraditsioonilistest materjalidest kindlale etteantud teemale ning demonstreerivad muusika saatel neid publikule.

Selle projekti teostamise käigus õpilased õpivad töötama erinevate materjalidega, saavad iseseisvalt tehtud otsustamiste kogemuse, arendavad harmoonia ja ilu mõistmist, õpivad ületama kahtlusi, kasvatades seeläbi enesehinnangut.
Erinevate projektide teostamise käigus («Ornamendi aasta», «Portree aasta») stuudio korraldab ekskursioone Tallinna ja Sankt‑Peterburgi muuseumidesse tutvumiseks ekspositsioonidega ja interaktiivsete õppetundide ja meistriklasside läbiviimiseks.

 

 


Ehete õpituba

Õppekavas on: tutvumine pärlpunutistega, töö pärlitega, litritega, vildiga, traadiga, modellerimiseks kasutatava saviga, toimuvad suveniiride valmistamise praktikumid.

Õppetöö käigus õpilased saavad oskusi erinevate ehtimiseks kasutuses olevate materjalide valimisega vastavalt värvigamma harmooniale, mis arendab nende kunstilist maitset, peale selle need ülesanded ja harjutused arendavad püsivust ja visadust.

Õppetöö toimub 2 korda nädalas. 

 

 


* * * * *

Кutsume osaleda kaugusmeister‑klassides:

 

 


2020-2021. õppeaasta.

Noorte disainerite festival «Talvefeeria»
Kostüümide konkurss костюмов «Vaata ette!»

 

Pildid:

Näitus «Vaata ette!» (Märts 2020, Narva)

Kostüümide konkurss «Vaata ette» noorte disainerite konkursi «Talvefeeria» raames (6.detsember, 2019)

Tunnid stuudios «Aksi-Art» (November 2019, Narva)

 

Artikliid:

Юные дизайнеры в Нарве представили костюмы из нетрадиционных материалов (декабрь, 2019)