Uudised - Näitus «Aksi-Art 25»

Näitus «Aksi-Art 25»

Narva Laste Loomemajas avanes stuuduio «Aksi‑Art»  juubeli õpilastööde näitus.

 

Stuudio «Aksi‑Art» ajaloo

 

1995. aastal alustas Narva Laste Loomemajas Ljudmila Sedova käe all tegevust huviring «Aksessuaarid» Just sellist nimetust kandis huviring oma sünnihetkel. Esimesed õpilased tegid nahkehistöid ja see oli alles algus. 1999.a esindab huviring Narva Loomemaja Tallinnas, Mustpeade vennaskonnas, noorte disainerite konkursil «Noortemood» ning saavutab auhinnalise koha kollektsiooniga «Legendide tuul». See annab tõuke huviringi uuele suunale. Kõrvuti naha käsitlemise töövõtetega, hakkavad lapsed looma fantaasiakollektsioone nahast aksessuaaridega. Kasutati väga ebatavalisi materjale, näidati oma kätega loodud kostüüme ning saadi hindamatu kogemus avalikest esinemistest.

2000. a saavutati sellel konkursil esimene koht (kollektsioon «Kantriaktsent» ning 2001.a teine koht (kollektsioon «Hüpe kevadesse». Narvas korraldatud vabariiklikul konkursil «Hõbenõel» osalesid edukalt kollektsioonid «Variatsioonid vastelde teemal», «Karamell pilvedes», «Mõnikord», «Provintsiaalne prognoos» ja teised.

2005. aastal avab stuudio «Aksi‑Art» (huviring kannab juba sellist nimetust, Aksi‑ on vana nimetuse osa) hiljem juba traditsiooniliseks saava noorte disainerite festivali «Talvefeeria». Konkursi tingimute kohaselt peab iga osaleja esitama kostüümi, mis on valmistatud ebatavalistest materjalidest – paber, polüetüleen, traadid, kartong jne. Sel moel saabus jõulude paiku ka stuudios endas kiire aeg – algul igal aastal, hiljem kaks korda aastas, mil töötati konkursikostüümide kallal.

 

Kompositsioonivõtted on stuudiotöös prioriteetsed, omandatakse nahaga töötamise võtteid ning abistavaid tehnikaid – guašš, akrüül, akvarell. Need oskused kajastuvad kõigis sellel näitusel «Aksi‑Art 25» olevates õpilaste töödes. Igas õpilase töös on märgata omaenese ruumi otsinguid, mis moodustavad jooni, värvi ja faktuuri.

 

25. aasta jooksul on stuudio «Aksi‑Art» juhatanud noori disainikunsti ja moe radadele. Stuudio vilistlaste seas on neid , kes on sidunud oma elu kunstiga ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia: Anastassia Matvejeva, Anne Raud, Darja Nikitina, Nadežda Sasina.

 

Näitusel «Aksi‑Art 25» on esitletud erinevate aegade töid, mis iseloomustavad stuudio iseloomu ja stiili.

 


photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo