Fotofestivali «Pilk 2020» tulemused

 

VIII Rahvusvahelise noorte fotofestivali «Pilk 2020» tulemused

Laupäeval, 25. aprillil, lõppes kaheksanda fotofestivali «Pilk 2020» esimene osa. Fotofestivali korraldajaks olid Narva Laste Loomemaja ja fotostuudio «Positiiv» . Nagu varem välja kuulutatud oli, koosnes festival seoses karantiiga, kahest osast. 25. aprillil toimunud esimeses osas viidi läbi konkursifotode kogumine, žürii tegevus ning määrati võitjad kolmes nominatsioonis. Teises osas, mis toimub 2020.a septembris, avatakse parimate tööde näitus, meistriklassid, toimub ekskursioon Kreenholmi territooriumile ning võitjate autasustamine.

 

Sel aastal võtsid konkursist osa noored fotohuvilised Eestist, Leedust, Ukrainast ja Venemaalt. Lisaks individuaalsetele töödele osalesid ka 14 kollektiivi esindajad.

Ühtekokku tuli fotostuudio «Positiiv» õpilasžüriil välja valida 492 saadetud faili seast 100 parimat, mida edaspidi hindab täiskasvanute žürii.

Žüriisse kuulusid:

  • Toomas Kiige – fotograaf (Tallinn);
  • Jaroslav Bortsov – Kino‑Foto Akadeemia üliõpilane, fotograaf (Tallinn);
  • Sergei Stepanov – ERR ajakirjanik, fotograaf (Narva).

Täiskasvanute žürii töötas väljavalitud fotodega distantsilt, nende hulgast valiti välja 18 võitjat. .

 

Igal aastal laekub konkursile fotosid, mille autorid on nooremad kui 14 aastat. Nende tööd ei osale põhikonkursil. Noorte autorite töid hinnatakse eraldi ning parim kollektsioon saab Narva Laste Loomemaja direktori Galina Moldoni auhinna. Nende parimad tööd pannakse välja konkursi teises osas, Narva Laste Loomemaja teisel korrusel. Põhinäitus toimub NLL esimese korruse galeriis.

 

Festivali toetus:

Eesti Kultuurkapital Rahvakultuuri Keskus Narva Linnavalitsus


Konkursi peavõitjad «Pilk 2020»:

  • Nominatsioon «Eksperiment 14‑17»
    • 1 koht – Marianna Gvasaliya (17. a., fotostuudio «Positiiv», Eesti)
      Fotograafia «Minevik kutsutatakse»
    • 2 koht – Vladimr Gritsik (17. a., fotostuudio «Мõ»», Ukraina)
      Fotograafia «Emotsioonid»
    • 3 koht – Arina Holkina (14. a., fotostuudio «Mõ», Ukraina)
      Fotograafia «Pikk tee tundmatusesse»
  • Nominatsioon «Eksperiment 18‑26»
    • 1 koht – Andrey Dashuk (19. a., fotostuudio «Positiiv», Eesti)
      Fotograafia «Lumetorm»
    • 2 koht – Timofei Nibur (19. a., fotostuudio «Оkno.spb», Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Väljuva rongi akna kaudu»
    • 3 koht – Agnė Jasilionytė (23. a., fotostuudio «Kadras», Leedu)
      Fotograafia «Muinasjutt»
  • Nominatsioon «Portree interjööris 14‑17»
    • 1 koht – Arina Holkina (14. a., fotostuudio «Mõ», Ukraina)
      Fotograafia «Jevgeni»
    • 2 koht – Andreas Sultseng (16. a., Kohtla-Järve, Eesti)
      Fotograafia «Side minevikuga»
    • 3 koht – Marta Malinina (16. a., fotostuudio «Positiiv», Eesti)
      Fotograafia «Kunstnik ja õpetaja Olga Tjurina»
  • Nominatsioon «Portree interjööris 18‑26»
    • 1 koht – Ivan Smirnov (18. a., Laste-ja noorte loominguline Keskus «Ohta» Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Lonely artis»
    • 2 koht – Ivan Smirnov (18. a., Laste-ja noorte loominguline Keskus «Ohta» Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Craft»
    • 3 koht – Anastasia Tšubik (18. a., fotostuudio «Siluett», Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Noor florist»
  • Nominatsioon «Natüürmort 14‑17»
    • 1 koht – Andreas Sultseng (16. a., Kohtla-Järve, Eesti)
      Fotograafia «Töörežiim»»
    • 2 koht – Vladimir Gritsik (17. a., fotostuudio «Mõ», Ukraina)
      Fotograafia «Saaga»
    • 3 koht – Sofia Ždanova (16. a., fotostuudio «Siluett», Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Natüürmort»
  • Nominatsioon «Natüürmort 18‑26»
    • 1 koht – Varvara Smelkova (19. a., fotostuudio «Siluett», Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Peegeldused»
    • 2 koht – Nibur Timofei (19. a., fotostuudio «Окно.spb», Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Keemia №2»
    • 3 koht – Anastassia Usatšjova (22. a., Peterburi, Venemaa)
      Fotograafia «Sügiskompositsioon»

Sada parimat tööd,
mis valitud lõppnäitesele jaoks,
mis toimub septembris 2020.aastal:

  • Nominatsioon «Eksperiment 14‑17»
    • «Prestiiž» autor Ivan Botškov;
    • «Silm» autor Miriam‑Michel Nikitina;
    • «Tähtedele» autor Anastassia Kvasnikova;
    • «Emotsioonid» autor Vladimir Gritsik;
    • «Pikk tee tundmatusesse» autor Arina Holkina;
    • «Minevik kutsutatakse» autor Marianna Gvasaliya;
    • «???...!» autor Anna Žukova;
    • «Loominguline öö» autor Anna Žukova;
    • «Siil» autor Vladislav Ossovik
    • «Austraalia kõrvetav päike» autor Anastassija Fomitševa;
    • «Ära usu oma silmi 2» autor Marija Moor;
    • «Illusion 2» autor Gustina Keturakytė;
    • «Impressionism 1» autor Barbora Meškinytė;
    • «Two in one» autor Kotrina Simonavičiūtė;
    • «Valguse kiirus» autor Ksenia Truhhan;
    • «Segadus» autor Angelina Korol;
    • «Anri Sokolov» autor Anri Sokolov;
    • «Päikseline päev» autor Lada Butenko;
    • «Muuseumis» autor Vadim Kozlov;
    • «Autoportree» autor Jevgeni Kondratenko;
    • «Kunsti sügavus» autor Andreas Sultseng;
    • «Viga 5» autor Kristina Dunajeva;
    • «Autoportree» autor Aleksandr Šestopjorov;
    • «***» autor Vladimir Gritsik;
    • «Me kõik oleme tilk meres» autor Jekateria Smetanina;
    • «Janu» autor Jelizaveta Milintšuk;
    • «Sinise ja punase vahel» autor Alina Gusseva.
  • Nominatsioon «Eksperiment 18‑26»
    • «Väljuva rongi akna kaudu» autor Timofei Nibur;
    • «Lumetorm» autor Andrey Dashuk;
    • «Muinasjutt» autor Agnė Jasilionytė;
    • «Reaalsuse transformatsioon» autor Jelena Skljarova;
    • «Meeleseisund 1» autor Liucija Maslauskaitė;
    • «Meeleseisund 3» autor Liucija Maslauskaitė;
    • «Tere mütsist» autor Oksana Jermilova;
    • Seeria «Kuld» 3 autor Anastassia Mun;
    • «Eksperiment» autor Veera Sokolova;
    • «Pirnide fotoelu 1» autor Darja Terentjeva;
    • «Ümbrüsenud valgusena» autor Kristina Kutuzova;
    • «Tablett» autor Laura Auer;
    • «Layers of life» autor Ivan Smirnov;
  • Nominatsioon «Portree interjööris 14‑17»
    • «Nimetu» autor Maria Kolpakova;
    • «Keskonna elamine» autor Arina Osenina;
    • «Vieteistkümnes...» autor Miriam‑Michel Nikitina;
    • «Mängime!» autor Anna Žukova;
    • «Ilma kunstita – pole ma keegi» autor Marianna Gvasaliya;
    • «Õpetaja Jekaterina Averko» autor Vladislav Ossovik;
    • «Kunstnikja õpetaja Olga Tjurina» autor Marta Malinina;
    • «Mask» autor Gabija Simonavičiūtė;
    • «Puhkus» autor Meda Mažeikaitė;
    • «Mina on tähelepanu» autor Ksenia Truhhan;
    • «Näitleja» autor Angelina Korol;
    • «Aerodünaamika» autor Aleksandra Konjuk;
    • «Lapsepõlves»» autor Elizaveta Vinogradova;
    • «Noor florist» autor Niina Truhhan;
    • «Töökoormus» autor Andreas Sultseng;
    • «Side minevikuga» autor Andreas Sultseng;
    • «Kunstnik Boriss Uvarov stuudiokorteris. Lemmik puhkusekoht.» autor Kristina Dunajeva;
    • «Geograafia õpetaja» autor Regina Nazmudtinova;
    • «Akvaarium» autor Anastasia Savchenkova;
    • «Kuid me olime noored» autor Anastasia Savchenkova;
    • «Jevgeni» autor Arina Holkina.
  • Nominatsioon «Portree interjööris 18‑26»
    • «Adelina Vassijevna Sokolova» autor Aleksandr Patrikejev;
    • «Töötoas» autor Jelena Skljarova;
    • «Ülevaataja» autor Varvara Smelkova;
    • «Ema» autor Polina  Pavlova;
    • «Noor florist» autor Anastassia Tšubik;
    • «Varemetest maja juurde pööramine»» autor Yelyzaveta Juzvak;
    • «Leidke ennast» autor Laura Auer;
    • «Lonely artis» autor Ivan Smirnov;
    • «Сraft» autor Ivan Smirnov.
  • Nominatsioon «Natüürmort 14‑17»
    • «Без названия» autor Anna‑Liisa Laanejoe;
    • «Vaikne võrendik» autor Marija Moor;
    • «Suve lõhn» autor Goda Jančiūnaitė;
    • «Valgus ja vari 2» autor Rugilė Pečiūlytė;
    • «Valgus ja vari 3» autor Rugilė Pečiūlytė;
    • «Natüürmort» autor Sofia  Ždanova;
    • «Alkeemia» autor Dmitri Krapivko;
    • «Suvemaja» autor Jekaterina Krõlova;
    • «Maaelu natüürmort»» autor Jelizaveta Mehhova;
    • «Kompositsioon» autor Varvara Smelkova;
    • «Natüürmort kannuga» autor Lada Butenko;
    • «Sinine pudel» autor Leila Terijeva;
    • «Kann õunaga» autor Aleksandr Šestopjorov;
    • «Must‑valge natüürmoort» autor Nelli Tjutina;
    • «Maitsevaitsev natüürmort» autor Nelli Tjutina;
    • «Töörežim» autor Andreas Sultseng;
    • «Harrastus» autor Arthur Jürna;
    • «Kodune natüürmort» autor Vladimir Gritsik;
    • «Saaga» autor Vladimir Gritsik;
    • «Läbipõlemine» autor Arina Holkina.
  • Nominatsioon «Natüürmort 18‑26»
    • «Sügiskompositsioon» autor Anastassia Ussatšova;
    • «Keemia №2» autor Timofei Nibur;
    • «Peaaegu klassika» autor Kristi Anissimova;
    • «Roos» autor Maria Fjodorova;
    • «Oksümoron» autor Samuel Alikin;
    • «Kosmos» autor Samuel Alikin;
    • «Peegeldus 2» autor Paulina Gaidauskaitė;
    • «Peegeldused» autor Varvara Smelkova;
    • «Napsiklaasid» autor Anastassia Mun;
    • «Töötoas» autor Veera Sokolova;
    • «Triibud» autor Olga Kozlova;
    • «Natüürmort ülevalt» autor Darja Terentjeva.

Diplomid ssadetakse kõkidele lõppnäituse osavõtjatele.

Kohtumiseni septembris!


Täiendav info konkursist on siin:

 

 Meie elu   ➤   Konkursid   ➤   2020   ➤  VIII Rahvusvaheline laste ja noorte fotofestival «Pilk 2020»