Uudised - Õnnitleme!

Õnnitleme!

Õnnitleme Makar Jakovlevit võiduga!

Jõhvi kontserdimajas kuulutati välja Virumaa Noor Muusik 2023 laureaadid.

 

Kolmapäeval, 29. novembril toimus V Virumaa Muusikafestivali raames Jõhvi Kontserdimajas konkurss Virumaa Noor Muusik 2023. Žürii koosseisus Pille Lill, Sigrid Kuulmann, Fred Heinoja, Johanna Vahermägi ja Andreas Lend kuulutasid tiitli võitjaks 14-aastase Tihon Altorvi, klaveri eriala õpilase Iisaku Kunstide koolist. Tunnustuse pälvis ka tema õpetaja Irina Sbrodova. Konkurssi korraldas Muusikute fond PLMF.

Konkursil, mis on loodud eesmärgiga tunnustada Virumaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid, osales kokku 20 õpilast Rakvere, Jõhvi, Narva ja Viru-Nigula Valla Muusikakoolist, Kadrina, Ahtme ja Iisaku Kunstide Koolist, Tapa, Toila ja Narva-Jõesuu Muusika- ja Kunstikoolist ning Narva Laste Loomemajast.

«Konkursil üllatasid žüriid taaskord mitmedki noored anded,» ütleb žürii esimees Pille Lill ja lisab: «On hea meel, et sirgumas on muusikute järelkasv ka Eestimaa kaugemates piirkondades, kellest nii mõndagi võib ees oodata tippmuusiku elukutse.»

 

Iga kool sai konkursile osalema saata kuni kaks pilliõppe õpilast ja võimalusel lisaks ühe laulueriala õpilase.

 

Eelvoorust pääses finaali 10 osalejat: Gaabriel Zachar Ponomarjov, Emilia Lebedeva, Makar Jakovlev, Leegi Brigitte Kais, Mirtel Mooses, Lisett Kulmats, Hannah Vološtšenko, Mihkel Kuusik, Tihon Altorv ja Krete Oja.

 

Auhinnalised preemiad jagati kolmele parimale:

I koht  - 14-aastane pianist Tihon Altorv Iisaku Kunstide koolist (õpetaja Irina Sbrodova)

II koht  - 15-aastane kitarrist Gaabriel Zachar Ponomarjov Ahtme Kunstide koolist (õpetaja Sergei Martšenko)

III koht - 14-aastane laulja Makar Jakovlev Narva Laste Loomemajast (õpetaja Anna Kvasnikova)

 

Lisaks andis žürii välja kaks rahalist eripreemiat: klassikalise laulu (Gaetano Donizetti «Ma tahan koju jõuda» / «Me voglio fa' 'na casa») esituse eest 11-aastasele Emilia Lebedevale Ahtme Kunstide koolist (õpetaja Rena Bõkova) ja eesti muusika esitamise eest 17-aastasele pianistile Leegi Brigitte Kaisile Kadrina Kunstidekoolist (õpetaja Piret Villem).

 

Omaloomingu eest tõsteti esile «Jalutuskäik tulevikus» autor 18-aastane pianist Krete Oja Toila Muusika- ja Kunstikoolist (õpetaja Irena Svetlanova) ning diplomi sai ka kõige noorem osaleja 9-aastane laulja Valeria Lilleorg Narva-Jõesuu Laste Muusika- ja Kunstikoolist (õpetaja Inga Samusseva).