Uudised - Fotonäitus Tartu Ülikooli Füüsikainstituudis

Fotonäitus Tartu Ülikooli Füüsikainstituudis

Esmaspäeval 17. jaanuaril avati Tartu Ülikooli Füüsikainstituudios Narva Laste Loomemaja fotostuudio «Positiiv» näitus « Fookuskaugus».

Näitusel osalevad seitse noort fotograafi: Jelizaveta Štšura, Jekaterina Smetanina, Vladislav Osovik, Varvara Gurõljova, Anastassia Fomitševa ja Danil Osokin. 
Kõik ülalnimetatud autorid õpivad stuudios juba üle kahe aasta meisterlikkuse arendamisrühmas. 

Kollektsiooni innustajaks on füüsikaprofessor Jaak Kikas, kellega me kohtusime Kreenholmi Raamatukogus. Jaak Kikas pole ainult füüsik, vaid lisaks ka fotograaf. Tema fotosid võib sageli näha Kreenholmi Raamatukogus. Oleme tänulikud oma uuele sõbrale hoole, tähelepanu ja armastuse eest fotograafia vastu. 

Eriline täna fotostuudio «Positiiv» vilistlastele Maria Voronkovale ja Ksenia Osmakeskule, samuti ka Laste Loomemaja töölisele Vello Tohverile kaasabi eest näituse ettevalmistamisel ja paikapanekul. 
Fotostuudio «Positiiv» tähistas eelmisel aastal oma kümnendat tegevusaastat ja kogu selle aja vältel on nende peamiseks abiliseks ja sõbraks olnud Narva Laste Loomemaja, kes ka ise tähistab sel aastal om 70. tegevusaastat. 

 


Fotodel: näituse ülespanek ja ekskursioon Füüsikainstituudis