Uudised - Teatraaliks pühitsemine

Teatraaliks pühitsemine

Novembris toimus teater-stuudios «16. komnata» traditsiooniline üritus  «Teatraaliks pühitsemine».

 

Ürituse ettevalmistamise ja läbiviimisega tegelevad traditsiooniliselt vanema rühma õpilased. Merejumal Poseidoni (Nikita Oleinik) veealuses kuningriigis toimunud mõõduvõtmised läbisid noored näitlejad auga. Selles aitasid neid printess Näkineiu (Alena Laanemann), Kuldkalake  (Aleksandra Filjuhhina), Meduus Gorgo (Alina Goidova), tark Kilpkonn Tortilla (Polina Volkova), suur ja kohutav Vähk, kuid tegelikkuses lõbus ja lahke (Aleksandr Ivanov)

Noored teatraalid näitasid kõike, mida olid lühikese aja jooksul õppinud. Selle kinnituseks esitleti lõbusat miniatuuri «Elusa ja elutu looduse tund»

Pärast katsumusi anti stuudiolase vanne, seejärel läksid kõik teatraalid lavale ja laulsid meie teatri hümni. 

Traditsioonide kohaselt valmistati erinevatest koostisosadest võlujook, mida juues süttib noorte näitlejate südametes loomingutuli. 

Lõppemas on raske ja ettearvamatu aasta -  stuudio «16. komnata» kolmekümnes tegevusaasta. Kõigele vaatamata said noored teatraalid festivalidelt nii diplomeid kui auhindu. Samuti võeti osa meistriklassidest ning viidi läbi suvine teatrilaager. 

2020/2021 õppeaastal tuli välja 4 lavastust ning lootuse ja usuga vaadatakse üheskoos noorte andekaste õpilastega tulevikku!

 

Head uut aastat! Edu teile!