Uudised - Näitus «Niplispits formaadis 2D ja 3D»

Näitus «Niplispits formaadis 2D ja 3D»

Pitsikool tähistab sel aastal oma 5. tegutsemisaastat.

Narva Laste Loomemaja pitsikool, mis tegutseb Olga Kublitskaja juhendamisel, tähistab sel aastal oma 5. tegutsemisaastat.

Praegu õpib siin ligikaudu 30 erinevas vanuses õpilast. Õpitakse tundma pitsikudumise ajalugu, disaini ja värvi põhialuseid, pitsikudumise tehnikaid ja stiile, luuakse mustreid ning kompositsioone. Õpilased osalevad arvukatel konkurssidel ja näitustel. Silmaringi avardamiseks ja täiendava kogemuse saamiseks külastavad noored meistrid pidevalt Eesti muuseume. Selle aasta sügisesel koolivaheajal töötas pitsikooli juures laiaulatusliku tegevuskavaga laager, mis innustas õpilasi uutele ideedele pitsikudumises. 
Pitsikooli õpetaja Olga Kublitskaja on oma õpilastega alati ühel lainel ning on neile innustav eeskuju. Näitusel on esitletud Narva Laste Loomemaja pitsikooli õpetaja Olga Kublitskaja autoritööd- mustridisainist valmisesemeteni ja autorifotod pitsitöödest. Samuti on esitletud Pitsikooli õpilaste erinevates stiilides valmistatud tööd. 

 

Näituse osavõtjad:

Aleksandra Ivanova 13a.

Aleksandra Muravjova 19a.

Alina Velmar 13a.

Anastasija Goncharova 16a.

Angelina Petrova 11a.

Anna Grigorjan

Anna Ivanova 11a.

Anna Kublitskaja 18a.

Arina Grigorjan 5a.

Dominika Pogodina 13a.

Elizabet Estrada Lutus 5a.

Evelina Beloglazova 11a.

Jelizaveta Jakovleva 13a.

Jevgenia Selepanova 13a.

Karolina Krindel 10 a.

Kristina Jurna 14a.

Lev Gordin 10a.

Maria  Kublitskaja 18a.

Maria Giblova  8a.

Milana Zavoronkova 10a.

 

 

Olga Kublitskaja on pitsimeister, disainer, Pitsikooli asutaja, juht ja õpetaja, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu liige.

Alates 1990. aastast on Olga korraldanud Eestis mitmeid pitsinäitusi (sh isikunäitusi), esitlusi, rahvusvahelisi festivale ja seminare.

 

Auhindu ja tunnustust on ta saanud Eesti Kultuuriministeeriumilt ja fondilt Eesti Kultuurkapital panuse eest niplispitsi arendamisse Eestis.

 

2020. aastal pälvis Olga Kublitskaja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ja Rahvakultuuri Keskuse aastaauhinna «Pärandihoidja».
2020. aastal autasustati Olga Kublitskajat Eesti Vabariigi presidendi otsusega Valgetähe V klassi teenetemärgiga pitsikudumise traditsiooni hoidmise ja arendamise eest Eestis.

 

Olga on Eesti esimese niplispitsiraamatu autor. Raamat kätkeb endas selle ainulaadse tehnika kujunemise ajalugu ning arenguetappe.

 

 

 

N.B! Näituse külastamiseks tohib ainult Covid-19 tõendi (vaktsineerimise, läbipõdemise) olemasolul. 

 

 

photo

 

 

photo