Uudised - Festival Pilk 2021

Festival Pilk 2021

Septembris tegi kokkuvõtteid üheksas Rahvusvaheline noorteloomingu festival Pilk 2021.

 

Vaatamata meie aja raskustele toimus festival siiski. Festivali üritused olid jagatud kahte ossa. Festivali kevadises osas tegutses noorte ja täiskasvanute žürii. Nende töö tulemust oli näha aprillikuu lõpus Laste Loomemaja koduleheküljel koos saja parima tööga.

Konkursi sügiseses osas 17.-18. septembril toimusid kohtumised meistritega, viidi läbi ebatavaline plenäär Balti Elektrijaama tööstusalal ning pärast väikest lõunapausi toimus andekate  autorite autasustamine. Kahjuks ei õnnestunud maailmas valitseva olukorra tõttu igal võitjal kätt suruda.

Sel aastal jagasid oma meisterlikkuse saladusi meister-debütandid: Balti Filmi-ja Meediakooli vilistlane Jaroslav Bortsov («Koloristika. Mis see on?») ning ajakirjanik ja fotograaf Ilja Smirnov «Reportaaži kunst». Meistridebüüdid möödusid väga edukalt.

Järgmisel aastal toimub festival kümnendat korda. Juubeliürituse eel tuleb ära märkida fotostuudio pedagoogide poolt tehtavat suurt tööd, samuti ka järjekindlust, millega noored autorid on ületanud raskused ja edatanud konkursil ligikaudu 600 tööd. Tänu ühistele jõupingutustele sai üheksanda festivali kollektsioon väga rikkalik värvide, stuudioportreede ja eluenergia poolest.

Järgmisel aastal viivad fotostuudio «Positiiv» ja laste Loomemaja läbi kümnenda festivali PILK. Korrladajad ootavad teilt töid kolmes nominatsioonis: «Valgus ja vari», « Elukutseid igale maitsele», «Ma armastan sporti- sport armastab mind».

Kümnenda festivali läbiviimise kord avalikustatakse hiljem.

Korraldajad soovivad teile edu uute parimate fotode otsingutel! 

 

Fotogalerii

 

Fotod valmistasid ette Anastassia Fomitševa ja Irina Kivimäe.