Uudised - Kunstnik Natalja Kapajeva tööde näitus

Kunstnik Natalja Kapajeva tööde näitus

     

   

24.septembril avatatakse kunstniku Natalja Kapajeva tööde näitus.

 

Natalja Kapajeva - Narva kunstnik,  kangadisainer ja pedagoog
Natalja on Narva kunstnike ühenduse «Vestervalli» liige ning osaleb kõigil Narvas ja teistes Eesti linnades toimuvatel ühenduse näitustel, samuti ka Lätis ja Leedus. Lapitehnikaklubi «Club Patchwork plus» looja. 
Natalja Kapajeva on lõpetanud Leningradi Tekstiiliinstituudi ning 18 aastat töötas ta kangakunstnikuna Kreenholmi Manufaktuuris. Nende aastate jooksul lõi ta rohkem kui 300 puuvillase kanga mustrit. 
1990ndatel moodustas Natalja Narva Laste Loomemajas stuudio «Stiil», mis 13 aasta jooksul õpetas noortele moe-ja stiilikunsti. Tema õpilased õppisid suure innukusega looma uusi rõivamudeleid, mida ise demonstreerisid erinevatel linna ja vabariiklikel üritustel. Noored meistrid olid sageli Tallinnas korraldatud Lastemoe konkursside osalejad ja võitjad. Mõned Natalja õpilased sidusid oma edaspidise elutee loomingu ja kunstiga. 
2006. aastal alustas Natalja Kapajeva käe all tööd Narva lapitehnika klubi MTÜ «Club Patchwork plus», mis töötab edukalt tänase päevani. MTÜ «Club Patchwork plus» kuulub Eesti Lapitöö Seltsi, osaleb pidevalt iga-aastastel erinevates Eesti linnades korraldatavatel festivalidel. Alates 2012. aastast võtab klubi aktiivselt osa erinevatest Venemaal, Lätis, Rootsis, Soomes korraldatavatest konkurssidest ja festivalidest, kus Narva meistrite töid on pärjatud auhinnaliste kohtadega. 
Natalja ise osaleb pidevalt lapitehnika näitustel ja konkurssidel Hollandis, Prantsusmaal, Soomes, Venemaal: Tema töid võib leida nii erakollektsioonidest kui Narva Muuseumi kogudest. 
2019.a oli Natalja jaoks loominguliselt väga edukas. Jõhvis ja Sillamäel avati tema personaalnäitused, mis vallutasid näitusekülastajate südamed. Osalemine 10 klubi «Club Patchwork plus» ja kunstnike ühenduse «Vestervalli» kollektiivnäitusel, tõi Nataljale uusi ideid ja innustasid osalema uutes projektides. 
Kogu elu on Nataljat ümbritsenud tekstiilid-tradistsioonilistel ja eripärastel viisidel. «Tekstiilist saab luua kõige erinevamaid asju, mitte ainult rõivaid või pannoosid», ütleb Natalja
2019. aastal autasustati Natalja Kapajevat «Narva linna kultuuritegelase» aumärgiga ning Kultuuriministeeriumi preemiaga.