Uudised - Näitus «Kaks pilku»

Näitus «Kaks pilku»

Meelelahutus-kaubanduskeskuses «Astri» avati Narva Laste Loomemaja fotostuudio «Positiiv» õpilaste tööde näitus. 

 

 

Näitus sai nimeks «Kaks pilku» ning koosneb kahest väiksemast personaalkollektsioonist.

 

Traditsioon näidata erinevate fotožanrite noorte autorite loomingut, sündis 2014. a. Igal aastal toimuvad Laste Loomemaja väikses galeriis personaalnäitused, mis tuletavad meelde fotograafide dialooge elust. Igaüks räägib sellest omas keeles.

 

Sel aastal esitlevad oma lugusid street photo žanris:

  • Valeria Žerebtsova – «Portugali tänavad»;
  • Uljana Tammi – «Meie elu laeng».

 

 

Uljana Tammi

Uljana

Valeria Žerebtsova

Valeria

«Portugali tänavad»

 

Valeria Žerebtsova lõpetab sel aastal õpingud fotostuudios. Noor autor töötab edukalt paljudes fotograafiažanrites sh ka keerulises street photo (tänavafoto) žanris.
See kollektsioon koosneb süžeedest, mida on märgatud Portugali tänavatel ning jäädvustatud Valeria tähelepanelike silmade läbi.
— Tõsisemalt hakkas mind fotograafia huvitama pärast vanematelt oma esimese kaamera saamist. Minu jaoks on fotograafias kõige tähelepanuväärsem see, et on võimalik jäädvustada hetki ning nende juurde aja möödudes tagasi pöörduda.
— Tahan fotograafias rohkem areneda ning samuti arendada ka videovõtte tegemise oskusi.

 

«Meie elu laeng»

Uljana Tammi on fotostuudio «Positiiv» vilistlane, kuid jätkab oma õpinguid stuudio tunde külastades. Viimasel ajal pühendab autor rohkem tähelepanu spordifotograafiale, milles küll peab ütlema, ei õnnestu mitte igaühel edu saavutada, kuid Uljana teab, milla peab vajutama fotoaparaadi käivitusnuppu.
— Fotograafiaga hakkasin ma tegelema 2017. aastal. Fotokunstis meeldib mulle ennekõike see, et tavainimene (nagu mina varem), ei märka sageli meie elu peenmotiive, kuid fotograaf märkab. Hakates tegelema fotograafiaga, hakkasin samuti märkama peensusi.
— Mõnikord on nii, et hakkan midagi jäädvustama ning minu käest küsitakse: «Miks sa seda teed, see on ju selline pisiasi?» Siis aga, kui näitan, milline on tulemus, meeldib see kõigile. Fotograafia pole ju pelgalt millegi vaade, vaid ka emotsioonid.
— Tulevikus tahaksin töötada mitte ainult erialaselt, vaid omada meelepärast hobi, mis tooks mulle ka täiendava sissetuleku.

 

Näitusi «Portugali tänavad» ja «Meie elu laeng» saab vaadata meelelahutus-kaubanduskeskuse «Astri» 3. korrusel.

Tasub silmas pidada, et «Astri» fotogalerii asub kahes erinevas kohas. Esimene – lasterõivaste kaupluse vastas, teine – loomakaupluse seinal.

Näitusi saab vaadata kuni juuni lõpuni.

 

Õpetaja – Irina Kivimäe


Autorite kollektsioonist: «Meie elu laeng» и «Portugali tänavad​».

 

Uljana

Uljana

 

Uljana

Uljana