Projektid - «Rahvusvaheline Paul Keresele pühendatud festival»

«Rahvusvaheline Paul Keresele pühendatud festival»

Alates 2005. aastast Narva Laste Loomemaja koostöös klubiga Maletäht ja Narva linnaga korraldab ja viib läbi Rahvusvahelisi noorte võistkondlikke maleturniire Läänemere maletähed. Turniir on pühendatud malesuurmeistri Paul Keresele mälestusele

3.‑8. novembrini toimus Narvas IX rahvusvaheline festival Läänemere Maletähed. Arvult üheksas rahvusvaheline võistkondlik noorte maleturniir Läänemere Maletähed avati 3. novembril Narva Laste Loomemajas.
Eesti, kui korraldajariik, pani välja kaks võistkonda, Venemaa (Sankt‑Peterburg), Läti, Leedu ja Soome olid esindatud ühe võistkonnaga. Viie päeva jooksul mängisid võistkonnad üksteisega järjekorra alusel.

 

Rahvusvaheline suurmeister Jaan Ehlvest avas malesimultaaniga.
Eesti tippmaletaja Jaan Ehlvest ei kaotanud Narvas antud malesimultaanil mitte ühtegi partiid. Ning ehkki tema vastasteks olid lapsed ja noored, kiirelt see lahing ei kulgenud kulus kaks ja pool tundi, enne kui malelaual langes viimane must kuningas. Algul oli plaanis mängida kuulsa külalisega kahekümne malelaua taga, ent rahvusvahelise suurmeistriga soovis mõõtu võtta 24 algajat maletajat Lätist, Venemaalt, Soomest ja Eestist. Simultaan lõppes tulemusega 20,5:3,5 seitse viiki ja 17 Ehlvesti võitu.

 

Turniiri raames viidi läbi välkmale turniir, millest võttis osa 80 osalejat.
Neist suurem osa olid võistkondlike meistrivõistluste osalejad. Turniiri võitjaks tuli Venemaa võistkond. Teise koha sai Läti võistkond ning kolmanda Eesti 1 võistkond.

 

Täiendav info festivalist on siin:  ➤  IX Rahvusvaheline Paul Keresele pühendatud festival «Läänemere maletähed»

 

Press meist:
Seitsemel noorel maletajal õnnestus Narvas Jaan Ehlvestilt viik kätte saada (Avaldamise kuupäev 05.11.2019)
Kuulus maletaja Jaan Elvest viis Narvas läbi kahekümne laua peal üheaegse mängu (Avaldamise kuupäev 04.11.2019)

 

Projekti toetasid: Eesti Kultuurkapital Narva Linnavalitsus