Pitsi kool

Õppeaasta
2021/2022
Õppetasu
9 €/kuus
Vanus
7 - 19 a.
Õpetaja
Olga Kublitskaja
Õpetaja e-post


 


Vastuvõtt 2021-2022. õppeastal:

  • võetakse vastu õpilasi alates 7. a. 

 


 

 

Niplamispulkade abil punutud peen pits – väärib kuningate tähelepanu. Mitte ükski käsitöö liik ei ole võrreldav pitsipunumisega oma ažuursuse, peenuse ja elegantsuse poolest. Pitsid on alati moes, aga oma kätega valmistatud pitstoode võib ajaga muutuda perekonna reliikviaks, mida pärandatakse põlvest põlve. Niplamispulkadel valmistatava pitsi kodumaaks on XVII sajandil Itaalia.
Maailmatuntud flaami, prantsuse, itaalia, hispaania, vologda pitsid on valmistatud niplamispulkade abil. Just seda ažuurset, niplamispulkade abil valmistatud või nõelaga õmmeldud pitsi peetakse tõeliseks pitsiks, kõiki ülejäänud tehnikates ažuurseid valmistatud pitse peetakse selle imitatsiooniks.
Padi, niplamispulgad, niidid ja veidi oskusi, lubavad teil sukelduda pitside hurmavasse maailma ja saada elitaarse käsitöö ühenduse liikmeks.
Vajalikke teadmisi ja oskusi, samuti võimalusi näidata oma töid rahvusvahelistel näitustel ja konkurssidel, teie saata õppida PITSIDE Punumise Koolis, mida juhendab rahvusvahelist tunnustust saavutanud pitside valmistaja.
Pitside punumise õppimine on väga haarav tegevus, mis kasvatab püsivust, loogikat, tähelepanu kontsentreeritust, käte motoorikat, ruumilist mõtlemist ja kunstilist meelt.

 

Õppekavas:

  • tutvumine eesti, vene, saksa, soome, hollandi, prantsuse, hispaania, itaalia ja teiste maade pitside valmistamise traditsioonidega;
  • jooniste ja eskiiside tegemine, värvide ja niitide valik, kaasaegsete materjalide kasutamise kombinatsioonid;
  • pitside kasutamine riietuses ja interjööris.

 

Fotod:
Rahvusvaheline pitsifestival.

 

Video

 

 

Artiklid ajakirjanduses:

Narvas toimunud festivalil täheldati huvi vähenemist poolpitsi kudumise vastu.
(Aleksander Krasnoumov, "Aktuaalne kaamera" rus.err.ee)